Projekt „Budowa Infrastruktury Społeczeństwa Informacyjnego na terenie Miasta Kobyłka – etap I„ realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007- 2013.

Całkowita jego wartość to 4 440 678 zł., dofinansowanie to 85% tej kwoty, więc blisko 3 800 000 zł. Realizacja: do końca czerwca 2013 roku.

Artykuł i mapy rozmieszczenia nadajników znajduje się na stronie UM Kobyłka.

Co o inwestycji myślą mieszkańcy? (źródło: forum gazeta.pl)

A wiesz jak działa bezpłatny internet w miastach gdzie go wprowadzono? (…) Radiowo połączenie jest ograniczone do 256 kbps lub nawet mniej. Każda sesja może być maksymalnie zestawiona na określony interwal czasowy np. 30 min. (rajqu)

Poza tym zobaczcie jak działa a może raczej już nie działa darmowy net z urzędu (u)dawany przez firmę Netservis – 64kbps i to jak się rozbuja :D:D:D:D a po południu to już wcale nie szedł 🙂 Tak będzie niestety i z tym, bo nikt nic nie będzie gwarantować 🙂 (planetwireless)

reasumując – jak bezpłatny internet okaże się jedną wielką klapą, czyli inwestycją zupełnie nie wartą zachodu i niespełniającą żadnych standardów to na 100% zmienimy dowodzących Kobyłka… no ale jeśli im wyjdzie?!… zresztą zobaczymy dopiero pod koniec 2013. (ciekawy1980)