Tagi

, ,

10 lutego zakończyły się negocjacje w sprawie wspólnego biletu. To dobra wiadomość dla mieszkańców Ząbek, Zielonki, Kobyłki i Wołomina. Zawarto wstępne porozumienie pomiędzy Starostwem a ZTM. Wspólny bilet zostanie w powiecie wołomińskim i to na kolejne kilka lat.

Porozumienie zakłada m.in. że Ząbki znajdą się w II strefie biletowej oraz, co warte podkreślenia, że umowa która zostanie najprawdopodobniej podpisana w II połowie lutego, będzie obowiązywała od razu na kilka kolejnych lat. Wcześniej jednak konieczne będzie zaakceptowanie wynegocjowanych przez starostę warunków przez władze samorządowe i rady miast zainteresowanych dalszym obowiązywaniem Wspólnego Biletu.

Wspólny Bilet w powiecie wołomińskim zostaje. – stwierdził starosta wołomiński Piotr Uściński. W podobnym tonie wypowiada się ZTM – To wręcz modelowe rozwiązanie – mówi dyrektor ZTM Leszek Ruta – mamy teraz jednego partnera, co bardzo ułatwia wszelkie rozmowy na ten temat. Dodatkowe szczegóły zostaną określone podczas poniedziałkowego i kolejnych rozmów, w których wezmą udział przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, zarządu Kolei Mazowieckich, dyrekcji ZTM i zarządu powiatu wołomińskiego.

Informacja opublikowana na stronie Powiatu Wołomińskiego.

Reklamy